Australia Forum banner
1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
1 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Hello.
Australians, we need your help.
I am a citizen of Ukraine from the city of Donetsk. Recently I was denied a class 600 tourist visa. I want to reapply, but I'm afraid that without an invitation letter from an Australian resident, a visa will not be given. I want to take advantage of the offer of the Australian government and get a humanitarian visa for temporary migrants from the country for up to 3 years and survive the war in a safe country. A humanitarian visa can only be applied for if the applicant is already in Australia on an intermediate temporary visa. The most affordable option to enter with a 600 tourist visa.
Can anyone help me with an invitation to Australia?
Thanks

·
Registered
6,741 Posts
Привет.
Австралийцы, нужна ваша помощь.
Я гражданин Украины из города Донецка.
Недавно мне отказали в туристической визе класса 600. Хочу повторно часто, но боюсь, что без писем-приглашений от жителя Австралии визуальная не отходит. Я хочу предложить Швейцарию в Австралии и получить гуманитарную визу для временных прибытий из страны на срок до 3 лет и пережить неизбежность в стране. Заявление о получении гуманитарной визы может быть получено только в том случае, если заявитель уже находится в Австралии по промежуточной временной визе. Самый доступный вариант въезда с туристической визой 600.
Может ли кто-нибудь помочь мне с приглашением в Австралию?
Спасибо
It might be best to translate to English before posting.

1 - 2 of 2 Posts